Zpravodajství

Studenti v Brně nemohli do školy, řádil tam zloděj

Zálusk na dataprojektor za 40 000 korun přišel ve středu ráno draho třicetiletého zloděje na ekonomickosprávní fakultě brněnské Masarykovy univerzity. Přístroj byl totiž napojený na bezpečnostní systém a ten pokus o krádež okamžitě nahlásil centrále na vrátnici. Správa budovy uzavřela hlavní vchody a začala zloděje hledat. Lapka zanedlouho skončil v rukou policie.

Krátce po osmé hodině se na vrátnici ekonomické fakulty ozval signál alarmu. Někdo se v jedné z učeben snažil ukrást dataprojektor. Pohotová vrátná zjistila, kde přesně se pachatel nachází, a zablokovala všechny východy.

Začala hra na kočku a myš. V budově bylo zatím jen několik studentů - a zloděj mezi nimi. "Začali jsme jej okamžitě hledat, tušili jsme jak vypadá," vypověděla proděkanka fakulty pro vnější vztahy Simona Škarabelová.

Schovával se mezi studenty

Před školou se mezitím srotili studenti, kteří přišli na přednášky. Kvůli zamčeným dveřím se ale nemohli dostat dovnitř. Na místo přijeli policisté. Podle popisu nakonec zloděje poznali v knihovně, kde se snažil splynout se studenty.

Od spuštění alarmu neuběhla ani hodina a půl a před zraky čekajících studentů odvedli policisté podezřelého do auta.

Je pravděpodobné, že to není jeho první  čin, uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Procházková. Právě na tom, zda policisté muži prokáží další krádeže, závisí i případná výše trestu. Jen za dnešní pokus mu hrozí až dva roky vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz