Zpravodajství

Větrné Velikonoce na sněhu a náledí: 20 centimetrů prašanu a vichřice!

Větrné Velikonoce na sněhu a náledí: 20 centimetrů prašanu a vichřice!

O Velikonocích nás pořádně poškádlí neobvyklé počasí. Meteorologové varovali, že už v noci na pátek napadne až 20 centimetrů sněhu. Kromě toho se do ČR žene i prudký vítr, který dosáhne místy až 110 km/h. Výstraha odborníků platí pro celé Česko s výjimkou Jihomoravského kraje.

Vánoce byly na blátě, Velikonoce budou zřejmě na sněhu. To není špatný vtip, ale očekávaná realita. "Na horách napadne v noci na pátek až 20 centimetrů sněhu," řekla našemu serveru meteoroložka Dagmar Honsová. "Ve středních polohách očekáváme zhruba poloviční množství sněhu," uvedla.

Radovat se ale nebudou ani řidiči v nížinách. Kde nebude chumelit, tam hrozí namrzající déšť. "Na silnicích se vytvoří ledovka," sdělila odbornice.

Sníh pozlobil řidiče na Vysočině už ve čtvrtek dopoledne. Dálnice D1 prožívala totální dopravní kolaps. (více zde)

Horský vichr

Na horách ale nebude kvůli sněžení všem potížím dost. K chumelenici se přidá i silný vítr, který dosáhne síly vichřice. Češi si tak připomenou termín "pořádný fičák". Foukat bude i v nížinách, kde dosáhne vítr 90 km/h. O Velikonocích si tak ze skříní vytáhneme teplé zimní oblečení. Budeme si navíc přitom muset držet čepice.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz