Zpravodajství

Každý dopis z ciziny zkontroluje drogový pes

Pražští celníci ve čtvrtek radikálně přitvrdili v boji proti pašerákům drog, kteří je do Česka posílají poštou. V minulých měsících totiž zásilek obsahujících omamné látky radikálně přibylo. A celníci varují: Kontroly jen tak nezrušíme.

Na dvě centrální místa v Česku přicházejí poštovní zásilky ze zahraničí. Na jednu z pražských pošt a na ruzyňské letiště. Na obou místech dnes nastoupili svou službu drogoví psi Celní správy.

Nejčastěji putují zásilky s drogami do Česka z Východní Asie, Jižní Ameriky či z Nizozemska. Všechny tyto zásilky jsou rizikové a prohlídky u nich jsou velmi přísné. V roce 2007 našli celníci v poště například čtyři a půl kila kokainu a řadu zásilek marihuany. Poštou se pašeráci do Česka pokusili dostat i několik set tabletek různých léků či lehčích drog.

Očuchá každý dopis 
"Pes často najde drogy ve zcela nenápadných zásilkách. Je to, jako kdybyste posílali dopis příbuznému z dovolené," říká jeden z pražských celníků. Ti upozorňují, že tyto mimořádné kontroly jen tak neskončí. Pes proto od čtvrtka zkontroluje každý dopis, který přijde ze zahraničí.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz