Zpravodajství

VIDEO: Muži v uniformách se učí rodit - pupeční šňůru odříznou policejním odznakem

VIDEO: Muži v uniformách se učí rodit - pupeční šňůru odříznou policejním odznakem

Náhlý porod v autobusu, parku, doma nebo v letadle - ani jedna z variant by v budoucnu neměla policisty zaskočit. "V tomto směru se ještě budu muset dovzdělat," prohlásil s úsměvem šéf pořádkové policie Petr Sehnoutka.

Zdroj: TV Nova

O krok před ním je teď několik policistů, kteří pod odborným vedením porodníka a garanta projektu Antonína Pařízka natočili pět dílů modelových situací. Ve všech si zahrála bývalá modelka Lucie Koňaříková, která před objektivy policejních kamer nedávno úspěšně odrodila.

"V povinné výbavě policisty bohužel chybí nůž, který by se dal použít pro přeříznutí pupeční šňůry, tak jsme použili policejní odznak," chlubil se nápadem Pařízek. Z variant, které s trochou nadsázky navrhovali policisté, se mu právě tahle zdála nepřijatelnější. Muži v uniformách chtěli původně novorozeně od matky oddělit střelou ze služební pistole.

Instruktážní video, které přichystali odborníci z Gynekologicko- porodnické kliniky v Praze ve spolupráci s Vyšší policejní školou, má naučit policisty zvládat hlavně stres kolem porodu.

"Velká teorie nepomůže zachránit život, proto jsme sehráli jasné modelové situace," vysvětluje Ivana Dufková, policistka, která na projektu spolupracovala.

Policie ale plánuje i další podobné akce. V budoucnu se chce zaměřit třeba na krizové situace v souvislosti s epilepsií, alkoholem nebo třeba drogami.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz