Zpravodajství

VIDEO: Bobulím pomáhalo víno i podvodný asistent

VIDEO: Bobulím pomáhalo víno i podvodný asistent

Slunce, víno, poetika. I toutu parafrází na Troškovu hoštickou sérii by se dal opsat název snímku Bobule... nevinně o víně.


Scénář odpíchla kniha Lukáše Kohouta, podvodného asistenta Jana Kavana. Na prvotní zápletku však režisér a scenárista v jedné osobě Tomáš Bařina nabalil své vlastní zážitky z moravských sklípků. Vznikla tak komedie o dvojici nešikovných podvodníků, kteří se zkouší před pražskou kriminálkou schovat na moravských vinicích. Zda se Kryštofu Hádkovi a Lukáši Langmajerovi hra na schovávanou vydaří, můžete vidět od 27. března v kinech.      

Kohout o sobě hovoří jako o cizím člověku 
Producenti Bobulí do PR této komedie vzali i zmiňovaného Lukáše Kohouta. "Pracuji pro Adama Dvořáka (producenta filmu, pozn. red.) v rámci PR tohoto snímku," komentuje svou funkci Kohout a o svých budoucích plánech mlží. Máme se nechat překvapit. "Je otázka, co lidi od Lukáše Kohouta čekají," mluví o sobě ve třetí osobě. "Nikdo od Lukáše Kohouta nemůže čekat, že bude v šest hodin chodit do fabriky," pokračuje. "Lukáš Kohout je člověk, který prostě vymýšlí svoji epizodu ze dne na den." 

Pravého burčáku byla škoda
Na celovečerním poli debutující režisér, jehož více než famácké filmy proslavila reklama na "Bobika", pustil snímek do kin pouhé tři týdny po jeho dokončení. "Na Bobule se podívám až tak za rok, zatím nemám odstup," říká Bařina. Krom vína si ve filmu zahrál i kvasící a na všechny strany stříkající burčák. Režisér ale přiznává, že pravým burčákem by neplýtvali a na mnoha místech raději použili náhražku. 

Piráte, máme tě!
Na závěr dodejme technickou zajímavost. "V tomto filmu jsme použili značkování kopií tak, jak je ve světě běžné," uvádí producent a střihač Adam Dvořák. Tvůrci nechali označkovat celý film v rozmězí 10 minut. "Pokud se někde objeví kopie, tak budeme schopní identifikovat, z kterého kina to uniklo." 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz