Zpravodajství

Prodávali Knutovy kamarády na maso?

Prodávali Knutovy kamarády na maso?
Zdroj: TV Nova

Berlínská zoologická zahrada proslavená ledním medvídětem Knutem čelí obrovskému skandálu. Její ředitel je obviněný z toho, že přebytečená zvířata ze své zahrady prodával na jatka. Událost odstartovala poslankyně za Stranu zelených. Ředitel všechna obvinění odmítá.

Není to tak dávno, co nejslavnější lední medvěd světa plnil stránky všech novin. A ten, kdo ho zachránil před smrtí, byl málem hrdina. Teď to ale skoro vypadá, že šéf zoo Blaszkiewitz nemá zvířata příliš v lásce. Podle poslankyně Strany zelených končily některé přebytečné kusy z jeho zahrady na jatkách.

Špinavá kampaň? 

"Stal jsem se obětí špinavé kampaně," brání se ředitel berlínské ZOO.

Ředitel měl podle poslankyně začátkem devadesátých let prodat celou rodinu medvědů himalájských a hrošíka liberijského. Dále je podezřelý z toho, že do Číny prodával tygry a jaguáry. Měli sloužit k výrobě léku na potenci.

Pokud se jasně prokáže, že zvířata skončila na jatkách, bude Blaszkiewitz muset odstoupit. Poslankyně Hemmerlingová tvrdí, že má důkazy.

Stalo se to i v Erfurtu

Ty prý jasně potvrzují, že zvířata byla převezena do belgického města Wortel. "Ve městě Wortel není zoo, zato tam jsou jatka. Máme za to, že právě tam byla zvířata zabita a odeslána do zahraničí," říká poslankyně.

Pokud se podezření potvrdí, hrozí řediteli berlínské zoo pokuta nebo až tři roky vězení. Podobný případ se stal už loni. Šéf zoologické zahrady v Erfurtu odstoupil poté, co se zjistilo, že jeho zaměstnanci zabíjeli chovná zvířata a maso prodávali.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz