Zpravodajství

VIDEO: Hromadná nehoda na D1 donutila ministerstvo jednat

VIDEO: Hromadná nehoda na D1 donutila ministerstvo jednat

Jednou z příčin čtvrteční obrovské dopravní nehody na dálnici D1 mezi Prahou a Brnem je podle odborníků i to, že na této dopravní tepně úřady v čele s ministerstvem dopravy stále nespustily nový informační systém.

Zdroj: TV Nova

"Řešení, které by bylo reálné, je co možná nejrychlejší instalace světelných tabulí, na kterých je možné instalovat světelné značky, celkové omezení rychlosti nebo zákaz předjíždění nákladními automobily na úseku dálnice, který je ohrožen," řekl naší televizi hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil. 

Světelných cedulí je jen šest 

Na dálnici D1 je takových informačních tabulí jen šest. Tři ve směru na Brno a tři ve směru Praha. Je na nich ale jen česky psaný text a mezinárodně známé dopravní značky pro cizince chybí.

Ministerstvo dopravy o problému ví, ale na nový systém prý zatím nebyly peníze. Teď  úředníci chystají velkou změnu a nové cedule by se měli na dálnici začít instalovat letos v létě.

Vyjádření mluvčího ministerstva dopravy přináší naše VIDEO.

Letos jich přibude 15

V průměru každých třicet kilometrů by měla být jedna informační tabule v každém směru dálnice. Do konce roku jich ministerstvo za zhruba 1,5 miliardy nechá namontovat patnáct. Dalších patnáct cedulí přibude v roce 2009.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz