Zpravodajství

Chyba radnice stála daňové poplatníky miliony korun

Chyba radnice stála daňové poplatníky miliony korun

Praha 1 musí zaplatit za své chyby z minulosti několik desítek milionů korun. Na tamní radnici se tak rozhořel spor, který by mohla začít řešit i policie. Opozice totiž hrozí trestním oznámení. Chce totiž zjistit, kdo konkrétně udělal ve vedení městské části chyby, které stály daňové poplatníky miliony korun.

Zdroj: TV Nova

Třicet dva a půl milionu korun, to je částka, kterou radnice Prahy 1 zaplatí za smlouvy z dob minulého vedení. Peníze dostanou dvě soukromé firmy.

Společnost Praha-Jeruzalém chtěla mít restauraci na lukrativním místě v centru Prahy. Záměr schválila radnice, které dům patřil. Jenže pak
ho koupili nájemníci a postavili se proti. Restaurace nevznikla a firma začala požadovat odškodné.

Radnice svěsila hlavu a odškodné vyplatila. Stejně postupovala i v druhém případě. Developerské firmě zaplatí deset a půl milionu korun. Firma peníze vložila do společného projektu výstavby bytového domu. Z toho ale sešlo.

Jenže to se nelíbí bývalému vedení, které nesouhlasí s tím, že chybovalo. Proti je i opozice. Radnice teď intenzivně zkoumá, kdo přesně za chyby, které radnici připravily o miliony, způsobil. Pokud ho dohledá, celý případ zřejmě skončí na policii.

Více se dozvíte ve videu z Televizních novin!

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz