Zpravodajství

VIDEO: Patříte mezi trémisty? Zachrání vás barvy

VIDEO: Patříte mezi trémisty? Zachrání vás barvy

Tréma je jedním z nejrozebíranějších a stále častějších problémů dnešní doby vůbec. A proto jsme si dnes ve Snídani s Novou na toto téma povídali s psycholožkou Tamarou Cenkovou. Ta nám mimo jiné prozradila, proč vůbec člověk trémou trpí a jak ji lze zvládnout.


Jako první však u člověka začíná strach a až později nastupuje tréma. "Tréma je strach z něčeho. Může být buď ze situací nebo z lidí. Většinou se projevuje jinak v dětství, v pubertě a v dospělosti. Nejlepší období pro zachycení trémy je pátý nebo šestý rok dítěte. V této době totiž dítě nejčastěji kopíruje své rodiče a když vidí, že rodič umí vystupovat na veřejnosti a trémou netrpí, ve většině případech jej začne napodobovat a trémy se tak zbaví", vysvětluje psycholožka.

A co vše se v těle během trémy odehrává? "Tělo se chová vždycky tak, jak se cítí naše psychika. Během trémy se nám v hlavě vše odkrví a my máme pocit, jako bychom chtěli někam zalést nebo utéct. Proti trémě nám může ale také pomoci třeba to, když na sobě nosíme pozitivní barvy", dodává Cenková.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz