Zpravodajství

Američan je v pátém měsíci těhotenství

Thomas Beatie, který se narodil jako žena, je nyní těhotný a čeká holčičku. Říká, že je to neuvěřitelná zkušenost, a je šťastný, že manželka ho plně podporuje.

Thomas, který žije v americkém Oregonu, se sice už od mládí cítil jako muž, ale operativně podstoupil jen redukci prsou a podrobil se testosteronové terapii. Ženské orgány si ponechal.

Jak uvádí list The Sun, Thomas už léta žije jako muž a dokonce i někteří příbuzní jeho manželky až dosud nevěděli, že je původně ženského pohlaví. Nicméně poté, co jeho žena Nancy musela z lékařských důvodů podstoupit hysterektomii, pár začal uvažovat o tom, že by pan Beatie mohl otěhotnět. V praxi bylo prvním krokem, že Thomas vysadil hormonovou kůru.

"Přestal jsem brát testosteronové injekce," říká k tomu. "Naposledy jsem menstruoval tak asi před osmi lety, tak to nebylo lehké rozhodnutí. Po nějakých čtyřech měsících se ale mé tělo přizpůsobilo. K tomu, abych otěhotněl, jsem ani nemusel brát žádný estrogen, progesteron nebo jiné plodnost zvyšující látky."

Jediné, co ho mrzí, je, že on i jeho rodina se ve svém okolí setkávají s nepochopením.

"Lékaři nás diskriminují a odmítají nás přijmout do péče kvůli vlastnímu náboženskému přesvědčení," říká Thomas. "Zdravotní personál mne odmítá oslovovat jako muže a nemohou překousnout, že Nancy je má manželka. Recepční se nám smějí a pomoc nepřichází ani od rodiny a přátel. Většina příbuzných Nancy ani nevěděla, že jsem změnil pohlaví."

Pan Beatie říká, že až se dítě narodí, bude zapsán jako otec a jeho žena bude úředně matkou. Rodina se pak vrátí k zaběhnutému životnímu stylu a již navyknutému rozdělení mužské a ženské role.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz