Pohotový zloděj způsobil škodu za půl milionu.
Necelé čtyři minuty stačily neznámému výtečníkovi na vykradení bankomatu. Zloděj si odnesl 200 tisíc korun. navíc způsobil škodu na bankomatu za dalších 300 tisíc.
"Pachatel vybral zásobník přístroje ve čtvrtek kolem druhé hodiny ranní ve Vlčnově na Uherskohradišťsku,“ řekl našemu serveru mluvčí jihomoravské policie Jaroslav Krejčíř. Bankomat je v malé místnosti v areálu kulturního domu.
Lupiče při činu natočily kamery městského bezpečnostního systému. "V okolí kulturního domu se pohybovala několik hodin před loupeží dvě auta," uvedla starosta Vlčnova Jan Pijáček. "Zloději vystihli okamžik, kdy na místě nikdo nebyl, nacouvali ke dveřím. Autogenem vyřízli zámkovou část bankomatu, naložili zásobník s penězi a odjeli. Byla to blesková akce," dodal.
Loupeže se podle starosty, který záběry z bezpečnostních kamer viděl, podíleli nejméně tři lidi. "Další ale mohli být ve druhém autě," dodal starosta.
Policie po zlodějích pátrá a uvítá o nočním dění ve vlčnovském kulturním domě jakékoli informace na lince 158.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz