Českomoravský odborový svaz dnes vyhlásil neposlušnost vládě. A dělá si legraci z Julínka.
Vadí jim i to, že kabinet letos zvýšil platy ve veřejném sektoru jen o 1,5 procenta a tvrdí, že vláda na státních zaměstnancích zbytečně šetří.
Nesouhlas dávají odboráři najevo i billboardovou kampaní. Po celé republice nechají vylepit posměšné plakáty.
Nejbližší stávky se uskuteční před úřadem vlády 21. a 28. května, 2. a 9. června vždy od 15 hodin.
Do konce roku plánují nespokojení zaměstnanci napříč profesemi dokonce generální stávku. Ta by se měla konat napodzim.
Odboráři jsou dále proti plánovaným privatizacím nemocnic a pozdějšímu odchodu zaměstnanců do důchodu.
Odborová konfederace sdružuje 32 svazů s má asi 540 tisíc členů.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz