APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Odboráři vylepí po republice posměšné plakáty

Českomoravský odborový svaz dnes vyhlásil neposlušnost vládě. A dělá si legraci z Julínka.

Návrhy ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) představitelé odborů označili za velkou zdravotnickou loupež.  


Vadí jim i to, že kabinet letos zvýšil platy ve veřejném sektoru jen o 1,5 procenta a tvrdí, že vláda na státních zaměstnancích zbytečně šetří.


Nesouhlas dávají odboráři najevo i billboardovou kampaní. Po celé republice nechají vylepit posměšné plakáty.


Zdroj: TN.cz
"Bilboardy nejsou moc graficky zdařilé. Připomínají mi spíš plakáty anarchistů. Velmi jsem se pobavil," komentoval odborářskou kampaň mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt. 


Nejbližší stávky se uskuteční před úřadem vlády 21. a 28. května, 2. a 9. června vždy od 15 hodin.  


Do konce roku plánují nespokojení zaměstnanci napříč profesemi dokonce generální stávku. Ta by se měla konat napodzim. 


Odboráři jsou dále proti plánovaným privatizacím nemocnic a pozdějšímu odchodu zaměstnanců do důchodu.


Odborová konfederace sdružuje 32 svazů s má asi 540 tisíc členů.

Eva Chaloupková, dra, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz