Jako každý rok povinně vyrazili potápěči do vod lomu Jasenice u Valašského Meziříčí.
Oblast mají ve správě ochranáři přírody. Těm geologové nařídili každoroční kontroly poté, co se v roce 1979 sesunulo šedesát metrů skály.
Při středeční kontrole našli potápěči deseti centimetrové praskliny. To je ale zatím v pořádku a přezkoumání dna si ochranáři nechají až na další rok. Přesto je na místě zákaz vstupu. Kdyby se praskliny patrně zvětšily, mohla by stoupnout vlna a zatopit tak místní domy.
Na kontroly jezdí i nováčci, kteří to mají v rámci výcviku.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz