Unikající plyn se podařilo po hodině zastavit. Městští strážníci evakuovali lidi ze dvou domů.
Plyn unikal z areálu jedné z místních firem ve Veletržní ulici. Potrubí poškodili dělníci při stavebních pracích. Našemu serveru to sdělila mluvčí Městské policie Brno Denisa Kapitančiková.
"Únik plynu byl masivní. Museli jsme uzavřít Mendlovo náměstí i okolní dopravu. Plyn byl cítit i desítky metrů daleko," dodala Kapitančiková. Odborníkům trvalo hodinu, než unikající plyn zastavili.
Z jednoho z evakuovaných domů museli strážníci dokonce vynášet špatně pohyblivé obyvatele. Záchranáři na místě ošetřili ženu, která se unikajícího plynu nadýchala a udělalo se jí nevolno.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz