Zpravodajství

S dětmi do Řecka: klobouk a oblíbená hračka

Letadlo, mořské vlny a slunce. To všechno může dětem pobyt u moře zpříjemnit. Ale i pokazit.


Vydat se s dítětem do sluncem zalitých krajů má svá pravidla. Nepropadejte panice. Poradíme, jak to udělat, aby byla vaše letní dovolená u moře nezapomenutelným zážitkem pro ně i pro vás.Vyberte vhodné místo a jeďte mimo sezonu


Pokud cestujete s dětmi, je potřeba všechno dobře naplánovat. Hlavní je správný výběr místa pro pobyt s ohledem na věk dítěte. Vyberte si místo pobytu a ubytování s ohledem na potřeby svých dětí. „Je dobré si zjistit, zda dané ubytování nabízí například dětskou postýlku, židličky v hotelové restauraci, brouzdaliště, dětský koutek nebo animační programy pro nejmenší. Ptejte se, jaká je pláž a jak je rušné místo pobytu,“ radí Markéta Krátká z cestovní kanceláře Greece Tours v Praze.

Máte-li děti předškolního věku, dejte přednost pobytům mimo hlavní sezonu, kdy jsou klimatické podmínky pro děti příznivější a prázdninová letoviska většinou klidnější. Výhodnější bývají i ceny, takže si můžete dopřát u moře delší pobyt, který je pro děti jednoznačně vhodnější. „Dítě se potřebuje v novém prostředí 1-2 dny adaptovat, aby se cítilo bezpečně,“ doporučuje.


Hrady z písku a koupání v moři


Důležité je také nejmenší na cestu připravit, aby se těšily a nebraly cestu jako stres. Mluvte s dětmi o tom, že se těšíte na dovolenou, kde se spolu budete koupat v moři a stavět hrady z písku. Starším dětem můžete například přečíst nějakou zajímavou publikaci o místě, kam budete cestovat.


Na dovolenou s sebou přibalte oblíbený hrníček, polštářek a hračku. Nezapomeňte na vhodnou přikrývku hlavy, pohodlné obutí, plavací kruh nebo rukávky, popřípadě i termosku, abyste pro své děti měli na pláži stále dostatek tekutin. „U malých dětí dochází k dehydrataci velmi snadno. Kromě opalovacích krémů pro děti je vhodné přibalit i náplast, oční kapky, tekutý pudr, popřípadě i léky zmírňující projevy alergie,“ radí Krátká.


Na letišti buďte včas


Cestujete-li letadlem, je dobré být na letišti včas, abyste byli odbaveni mezi prvními a mohli si tak popřípadě vybrat místa k sezení. Pokud dorazíte na poslední chvíli, může se stát, že už nebudou volné sedačky vedle sebe nebo místa u okýnek, která děti milují. „Malí cestovatelé bývají většinou nervózní z velkého množství lidí na letišti, je dobré proto mít vždy u sebe něco dobrého – žvýkačky, bonbonky, lahvičku s džusem apod. Při cestování s miminky je samozřejmostí láhev s vhodným nápojem, jednorázové pleny a další hygienické potřeby,“ uzavírá.


Více o rodinných pobytech v Řecku na www.greece-tours.cz

Zuzana Zemanová
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz