APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Střílel ze samopalu, ukrýval tankové střely

Střílel ze samopalu, ukrýval tankové střely
Zdroj: tn.cz

Vojenský arzenál měl v Petřvaldu muž, do jehož domu dorazila policie kvůli střelbě ze samopalu.

Pár z Petřvaldu se v neděli vracel v podroušeném stavu z hospody. Zřejmě již po cestě domů řešili manželé rozmíšku. Ta nakonec skončila tím, že 41letý muž vzal v rodinném domku v ulici V Holotovci samopal a začal střílet.


Žena měla obavy o život. Proto se svým 18letým synem z domova uprchla a přivolala policii. Ta na místě zjistila, že kromě samopalů má doma muž velké množství zbraní, vojenské munice a chemikálií.


Provedla proto třídenní domovní prohlíku a zjistila, že muž vlastní některé zbraně legálně. Například samopal. Jiné v jeho rukách ale neměly co dělat. Muž doma ukrýval například dýmovnice, výbušky, střelivo do samopalu nebo zhruba metrák střelného prachu.


Kromě toho v přízemí domu ukrýval chemikálie. Muž sice měl licenci na výrobu zábavné pyrotechniky, chemikálie byly ale špatně uskladněny a navíc v bytě byly i takové, které by držet neměl.


Kvůli ohrožování rodiny samopalem byl muž obviněn z násilí proti jednotlivci a skupině. Další obvinění ho ale zřejmě čekají poté, co policie dokončí vyšetřování jeho sbírky zbraní.

/ hav s přispěním Veroniky Valčuhové, tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz