APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Poláci v Lodži legálně závodí na ulici

Když v polské Lodži závodili po nocích lidé v silných autech na ulicích, vložila se do toho policie.

Jenže účastníky těchto nebezpečných a nelegálních závodů se nepodařilo z města vytlačit. Tak se rozhodli, že na to půjdou jinak. Závody zlegalizovali.


Jednou do měsíce se pořádají oficiální závody pod dohledem policie i záchranky. Jezdci mají k dispozici jednu ulici rovnou jako střela. Tady zkoušejí svoje auta při sprintu na čtvrt míle. Přihlásit se může každý, kdo má k autu platný techničák a trvalé bydliště ve městě. Ilegální závody z města téměř vymizely. Na ty oficiální se chodí podívat prý až deset tisíc lidí.


jč, tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz