Před pěti lety mu zemřel páníček, dodnes na něj ale trpělivě čeká.
Řeč je o malém pejskovi, který v areálu mostecké nemocnice stále vyhlíží svého majitele, bývalého údržbáře.
Pes den co den přichází ve stejnou dobu na stejné místo a čeká. Jeho příběh už zaujal spoustu pacientů, kteří si ho chtěli vzít domů. Jenže pejsek stále čeká na svého pána a celých pět let se ho nedaří chytit.
Když se páníčka nedočká, smutně odchází. Projde se po celé louce a zmizí v nedalekých stromech. Přežívá jen díky hodným lidem.
Cizích lidí se bojí, jakmile se k němu zkusí někdo byť jen na dálku přiblížit, utíká. Několikrát už se ho pokusila odchytit hlídka městských strážníků. Pokaždé ale bezúspěšně.
Obrovská odhodlanost a neskutečná trpělivost dočkat se svého pána bude do nemocnice pejska přivádět i nadále. Příběh jejich přátelství, který překonal dokonce i smrt jednoho z nich, tak bude pokračovat.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz