APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Topmodelka Sklenaříková pochodovala Prahou

Topmodelka Sklenaříková pochodovala Prahou
Avon | Zdroj: Jindřich Kodíček

Na šest a půl tisíce lidí podpořilo v centru Prahy boj s rakovinou prsu. Podívejte se.

Již poosmé se vydalo 6500 lidí na trase z Václavského náměstí do Žlutých lázní. Lidé koupí růžového trička přispěli na boj s rakovinou prsu. 


Nechyběla mezi nimi ani světově známá tvář Adriany Sklenaříkové. Ta přišla v doprovodu manžela, francouzského fotbalisty Christiana Karembeua.


Zdroj: Jindřich Kodíček


Koupí trička přispěl každý 300 korun na boj proti zhoubné nemoci, která ročně v Česku postihne až 6000 žen, z nich 2000 zemře. Vybraná částka půjde na osvětové a ozdravné programy proti rakovině prsu.


V průvodu převažovaly ženy, mladé i starší, přišly celé rodiny s malými dětmi. Nad jejich hlavami se vznášely růžové balonky. Pozornost si získal pes, kterého majitelé v růžových tričkách oblékli do růžového trička také.


V cíli šestikilometrového pochodu čekal na účastníky kulturní program. V něm zaujala zejména speciální módní přehlídka klobouků, které si vyrobily a samy převedly ženy, které zákeřnou nemoc překonaly. Pacientky se účastnily rovněž exhibičního závodu Dračích lodí.


"Průvodu se účastnilo přes 6500 lidí, částka 8 888 888 korun jde na osvětové a ozdravné programy," řekla za organizátory pochodu Michaela Vaňková. 



Jindřich Kodíček, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz