Právník plzeňského magistrátu přispíval z pracovní adresy na nacistické weby.
Šéf právního oddělení plzeňského magistrátu a člen KDU-ČSL Milan Duda posílal z pracovního emailu příspěvky na nacistické blogy.
"Naši právníci to vyhodnotili jako jednání, které porušuje zákon,“ řekl našemu serveru primátor Plzně Pavel Rödl.
Proto byl Duda již v pátek propuštěn. „Pan Duda po páteční dohodě s tajemníkem radnice už pro město nepracuje,“ potvrdil Rödl.
Navíc padesátiletému členovi KDU – ČSL hrozí i trestní stíhání a vyloučení ze strany. „Dnes jsem odeslal trestní oznámení na neznámého pachatele a přiložil naše poznatky. Je tu samozřejmě i možnost, že byla adresa pana Dudy zneužita,“ doplnil primátor.
Podivnými názory Milana Dudy se tak bude zabývat policie.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz