APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Úředník posílal nacistické maily

Právník plzeňského magistrátu přispíval z pracovní adresy na nacistické weby.

Šéf právního oddělení plzeňského magistrátu a člen KDU-ČSL Milan Duda posílal z pracovního emailu příspěvky na nacistické blogy.


"Naši právníci to vyhodnotili jako jednání, které porušuje zákon,“ řekl našemu serveru primátor Plzně Pavel Rödl.


Proto byl Duda již v pátek propuštěn. „Pan Duda po páteční dohodě s tajemníkem radnice už pro město nepracuje,“ potvrdil Rödl.


Navíc padesátiletému členovi KDU – ČSL hrozí i trestní stíhání a vyloučení ze strany. „Dnes jsem odeslal trestní oznámení na neznámého pachatele a přiložil naše poznatky. Je tu samozřejmě i možnost, že byla adresa pana Dudy zneužita,“ doplnil primátor.


Podivnými názory Milana Dudy se tak bude zabývat policie.

dra s přispěním Terezy Maixnerové, tn.cz, Nova TV

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz