APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Plzeňští strážníci: O práci se nebojíme

Plzeň otevřela pro městskou policii novou služebnu. Strážníci chtějí pokutovat špatné parkování.

Zákonodárci ve Sněmovně vzali městským policistům některé z pravomocí. Pokud novelu schválí i Senát a prezident, mohou strážníci schovat radary na měření rychlosti do skladů. MInistr vnitr Ivan Langer ale usilovně bojuje za zachování pravomocí - více ZDE.


Strážníci se přesto o práci nebojí. Podle nich bude stále co dělat. Více se zaměří třeba na špatně parkující auta. "Ani v nejmenším si nemyslím, že bychom neměli žádnou práci," uvedl velitel plzeňské městské policie Luděk Hosman.


V plzeňské části Křimice v úterý strážníci dostali novou služebnu. V celé Plzni jich v současné době slouží 240. V celém česku slouží městských policistů téměř šest tisíc. 

Jan Skala, tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz