Zpravodajství

Ultralight si postavil sám, přežil to jen náhodou

Všechny stroje stejného typu teď nesmí lítat. Inspektoři chtějí zkontrolovat jejich montáž.

Inspektoři Letecké amatérské asociace České republiky již tuší, proč se v neděli vpodvečer zřítil ultralight na letišti v Dolním Benešově na Opavsku.


Za zřícení ultralehkého letadla Skylark DV-1může s největší pravděpodobností chyba polského majitele letadla. Ten stroj koupil u českého výrobce jako stavebnici, a sám si jej sestavil. Při kompletaci náhonu klapek však udělal chybu, a zbrusu nové letadlo v ceně kolem dvou milionů korun se bezprostředně po vzletu zřítilo asi z deseti metrů k zemi.


Padesátiletý polský pilot a jeho šestatřicetiletá pasažérka jen zázrakem vyvázli s lehkými odřeninami. Letecká amatérská asociace teď vydala zákaz letů všech strojů typu Skylark DV-1, než se stanoví oficiální příčiny nehody a než se překontrolují stroje majitelů, jestli neudělali při montáži stejnou chybu.

Marek Švidrnoch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz