Rakušané mají svého prvního vítěze soutěže homosexuálů MrGay.
Soutěž vyhrál čtyřiadvacetiletý mladík z Vorarlberska a byl prvním, který získal titul MrGay. Závody gayů se konaly koncem června ve Vídni. O titul se utkalo víc než 150 kandidátů.
Cílem prvního utkání svého druhu bylo víc zviditelnit homosexuály v Rakousku a odstraňovat zažité klišé.
Rakouský MrGay z Koblachu se soutěže zúčastnil díky matce, která byla údajně od začátku přesvědčena, že syn má na to, aby vyhrál. Rok bude teď veřejně vystupovat jako MrGay 2008.
Vítěz soutěže se chce důrazně podílet na tom, aby homosexualita nebyla v Rakousku už víc tabu.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz