Kancléř

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Krátká zpráva

Novým rakouským kancléřem se stane Karl Nehammer

Rakousko bude mít nového kancléře, stane se jím dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer. Ten zároveň povede vládní stranu ÖVP (Rakouská lidová strana), informoval o tom list Kronen Zeitung. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz ve čtvrtek oznámil, že v politice definitivně končí. Z funkce odstoupil v říjnu, když jej a jeho okolí začala policie vyšetřovat kvůli údajné korupci. Současný kancléř Alexander Schallenberg ve stejný den oznámil, že na funkci rezignuje ve chvíli, kdy se ÖVP dohodne na novém lídrovi.

Krátká zpráva

Premiér Babiš nerozumí videu s prezidentem Zemanem z nemocnice

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyjádřil k videu s prezidentem Milošem Zemanem, které ve čtvrtek ukázal kancléř Vratislav Mynář. Prohlásil, že videu moc nerozumí, protože listinu mohl prezident podepsat i bez přítomnosti Radka Vondráčka (ANO). Svůj postoj k Mynářovi po videu prý nezměnil. Zároveň řekl, že je potřeba ukončit spekulace ohledně prezidentova stavu. "Byl bych rád aby se pan prezident léčil a aby se celá ta situace zklidnila" dodal premiér Babiš.

Voyo.cz

Sledujte tisíce filmů v HD kvalitě. Filmy na 7 dní zdarma na Voyo.

Voyo.cz

Podívejte se na originální minisérii Případ Roubal na Voyo!