Síť X

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Krátká zpráva

Elon Musk změnil logo Twitteru, modrého ptáčka nahradilo písmeno "X"

Elon Musk představil nové logo sociální sítě Twitter, které se změnilo z ikony modrého ptáka na písmeno "X", informuje agentura AP. Musk tak pokračuje v zásadní změně značky platformy sociálních médií, kterou loni koupil za 44 miliard dolarů. "Je to konec jedné éry a jasný signál, že Twitter, tak jak jej známe posledních 17 let je pryč a už se nevrátí," řekla Jasmine Enbergová, analytička společnosti Insider Intelligence a dodala, že Musk od začátku mluvil o přeměně Twitteru na platformu X a Twitter už byl jen skořápkou svého dřívějšího já."

Krátká zpráva

Twitter znovu před soudem. Musk údajně nezaplatil za provoz kanceláří

Sociální síť Twitter čelí další žalobě, tentokrát za údajně dlouho nesplacený dluh. Australská společnost Facilitate od technologické firmy požaduje vyplacení více než jednoho milionu australských dolarů (zhruba 14,5 milionu korun) za to, že od loňského října nedostala zaplaceno za služby v kancelářích v Londýně, Dublinu, Sydney a Singapuru. Informuje o tom americká televize NBC. Dluh podle deníku Guardian vznikl v době, kdy společnost koupil jeden z nejbohatších lidí na planetě, podnikatel Elon Musk.

Krátká zpráva

Musk tvrdě udeřil proti novinářům, na twitteru je zablokoval

Americký miliardář Elon Musk pozastavil na své sociální síti Twitter účet osmi novinářů. Ti podle něj porušili nově zavedená pravidla o tzv. doxingu (zveřejňování soukromých informací o konkrétní osobě na internetu, pozn. red.). Toto opatření mělo zabránit ve fungování například profilům, které v reálném čase přenášely informace o pohybu osob. Jedním z nich byl například účet amerického studenta, který sledoval pohybu Muskova soukromého letadla. Právě o zablokování profilu @ElonJet měli podle webu New York Post novináři informovat. "Zveřejnili moji přesnou polohu v reálném čase, v podstatě souřadnice k atentátu, což je (zjevné) přímé porušení podmínek užívání twitteru," napsal v noci ze čtvrtka na pátek Musk. Později dodal, že mají novináři své účty pouze pozastavené na sedm dní. "Nějaký čas mimo Twitter je dobrý pro duši," prohlásil miliardář. Žurnalisti označují tento krok za neopodstatněný.