Jmenování

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Krátká zpráva

Petr Kříž bude novým šéfem Správy NP České Švýcarsko

Novým ředitelem Správy národního parku České Švýcarsko se ve středu stane Petr Kříž. V úterý to oznámil ministr životního prostředí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Kříž nyní vede regionální pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Správy CHKO České středohoří, ve své nové funkci vystřídá Pavla Bendu. Toho na konci září odvolala tehdejší ministryně Anna Hubáčková (KDU-ČSL) kvůli údajně nedostatečné komunikaci s obcemi a nezvládnutí krizového řízení.

Krátká zpráva

Novým vrchním státním zástupcem v Olomouci je Radim Daňhel

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) ráno podepsal jmenování Radima Daňhela vrchním státním zástupcem v Olomouci. Na svém twitteru uvedl, že nyní je na cestě do Olomouce, aby Daňhela společně s nejvyšším státním zástupcem Igorem Střížem uvedl do funkce. Daňhel nahradí Ivo Ištvana, který přešel jako státní zástupce na Nejvyšší státní zastupitelství v Brně.

Krátká zpráva

Vláda jmenovala Michala Koudelku ředitelem BIS

Vláda odsouhlasila jmenování Michala Koudelky řádným ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS). Platnost nabere rozhodnutí 15. února. "V dalších letech chci zvyšovat profesionální úroveň našich důstojníků, kvalitu technického vybavení a dále rozšiřovat mezinárodní spolupráci, abychom mohli efektivně bránit bezpečnost státu," sdělil Koudelka, který civilní kontrarozvědku už v minulosti vedl.