Prezident USA

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Krátká zpráva

"Lidi už vědí, kdo jsem." Trump se nezúčastní republikánských debat

Bývalý americký prezident Donald Trump oznámil, že se nezúčastní debat před republikánskými primárkami. Kandidát na hlavu USA to odůvodnil tím, že má podle posledních průzkumů před dalšími kandidáty výrazný náskok a už nepotřebuje veřejnosti vysvětlovat, kdo je. Informoval o tom na své sociální síti Truth Social. V současnosti Trump čelí čtyřem obviněním za závažné trestné činy. Největším soupeřem o nominaci do boje o Bílý dům je pro 77letého politika floridský guvernér Ron DeSantis. První republikánská debata se uskuteční 23. srpna.

Krátká zpráva

Biden potvrdil, že chce na amerického prezidenta kandidovat i v roce 2024

Americký prezident Joe Biden se chce ucházet i o druhé čtyřleté období v úřadě. Řekl to v rozhovoru pro americkou televizi NBC. Dodal ale, že oficiálně kampaň ještě nezahájil a že na to ani ještě není připraven. Osmdesátiletý prezident vyjádřil vůli ucházet se o prezidentský úřad už dříve. "Půjdu do toho znovu," prohlásil například již loni. Volby by měly proběhnout na podzim roku 2024.

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.