APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Nedával dítěti léky a přivazoval ho ke stolu, dostal tři roky

Otec týral své dítě, spolu s manželkou ho uvazovali k posteli a nechodili s ním ani ven. Teď si krkavčí otec zřejmě odsedí tři roky.

Obvodní soud pro Prahu 5 ve čtvrtek poslal Zdeňka Cicholského za týrání dítěte a násilí proti skupině obyvatel na tři roky do vězení, jeho žena Gabriela odešla od soudu s tříletým podmíněným trestem. Rozsudek není pravomocný a lze se proti němu odvolat.

 

Podle spisu Cicholští s dítětem nechodili na pravidelné lékařské kontroly, nepodávali mu potřebné léky, uvazovali ho k posteli a nechodili s ním ven. Manželé tak údajně chtěli získat sociální dávky na péči o něj.

 

Vyžadoval to zdravotní stav dítěte, protože nemohlo chodit, hájil se u soudu Cicholski. V minulosti byla u dítěte diagnostikována cystická fibróza, která se ale po dalších vyšetřeních nepotvrdila. Dítě bylo Cicholským v šesti letech odebráno a umístěno do jiné rodiny.

 

Za násilí proti skupině obyvatel se muž zodpovídal kvůli tomu, že údajně vyhrožoval personálu v nemocnici v Motole.

 

Cicholski byl už loni za týrání dítěte nepravomocně odsouzen na tři roky do vězení. Proti rozsudku se odvolal a soud vyšší instance vrátil případ k novému projednání. Jeho žena byla odsouzena podmíněně.

sn, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz