APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Bezdomovec ubodal před obchodem černého šerifa

Bezdomovec ubodal před obchodem černého šerifa
Napadení. Ilustrační foto | Zdroj: Jindřich Kodíček

Potyčka s bezdomovcem skončila smrtí člena ochranky supermarketu v Třebíči.

Hádka se strhla ve čtvrtek večer před třebíčským supermarketem. Zákazník na jejím konci vytáhl kapesní nůž a pětkrát protivníka bodl.

 

"Včera před osmou hodinou večer jsme přijali oznámení o napadení pracovníka ostrahy před obchodním domem v Třebíči," řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

 

Na místo okamžitě vyjely hlídky včetně psovodů a strážníků městské policie. "Pachatele se podařilo na místě zadržet. Muže s těžkým poraněním hrudníku odvezla záchranná služba do třebíčské nemocnice," uvedla mluvčí Kroutilová. Na místo přijeli i kriminalisté, kteří ohledali zajistili stopy a ohledali místo činu. 

 

Osmašedesátiletý muž slovně obtěžoval u pokladen supermarketu ostatní nakupující zákazníky. Podle informací TV Nova šlo o bezdomovce, který obtěžoval ostatní zákazníky žebráním peněz. "Pracovník ostrahy ho vyzval k opuštění obchodu. Muž poslechl a vyšli spolu ven," řekla Kroutilová.  Tam pachatel vytáhl na člana ostrahy kapesní nuž s oboustraným ostřím a čepelí dlouhou sedm centimetrů ho pětrkát bodl do hrudníku.

 


Po příjezdu převezla záchranná služba černého šerifa do třebíčské nemocnice na ARO, kde ho lékaři napojili na umělou plicní ventilaci. Tam ale zraněním podlehl.


Útočníka policie krátce po činu zadržela. Skončil v cele. Policie případ vyšetřuje jako vraždu. "Útočník byl v minulosti za spáchání trestných činů převážně majetkové povahy opakovaně pravomocně odsouzen," dodala mluvčí policie Jana Kroutilová.

s přispěním Davida Pika, tn.cz / hru

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz