Vedoucí kroužku Karel Vašíček si odpyká šestileté vězení za zneužívání chlapců. Proti rozsudku se pokoušel odvolat. Marně.
Nejvyšší soud shledal dovolání neopodstatněným. "Nezjistili jsme žádné porušení práva na spravedlivý proces. Soudy nižšího stupně se se vším řádně vypořádaly," řekl mluvčí NS Petr Knötig.
Vašíček dostal šestileté vězení loni v květnu od Městského soudu v Brně. Ten zároveň muži uložil ochranné sexuologické léčení a na pět let mu zakázal práci s mládeží. Verdikt v srpnu potvrdil brněnský krajský soud.
Muž zneužíval jako vedoucí zájmového kroužku nezletilé hochy v letech 2000 až 2006. Během této doby zneužil šest chlapců ve věku okolo 12 let. Vašíček jim pouštěl porno, naléval alkohol a provozoval s nimi různé sexuální praktiky.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz