Šestačtyřicetileté ženě z Bruntálu se zřejmě nechtělo studovat, a tak se rozhodla, že si vysokoškolský diplom raději koupí.
Ženě hrozí vězení za to, že si přes internet objednala falzifikát vysokoškolského diplomu. Použila jej při žádosti o práci, řekla policejní mluvčí Pavla Tušková.
ČTĚTE TAKÉ:
POVEDENÁ UČITELKA! Koupila si FALEŠNÝ vysokoškolský diplom!
Žena si přes internet objednala padělek vysokoškolského diplomu, bakalářského studia a vysvědčení o státní závěrečné zkoušce vystavené na její jméno z oboru sociální politika a sociální práce již na počátku roku 2009 a zaplatila za ně dvacet tisíc korun.
PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:
„Osoby, které falzifikáty vyráběly, jsou již trestně stíhaní,“ doplnila mluvčí.
Žena pak falečné doklady použila při nástupu do dvou organizací v Bruntále, které se zabývají poskytováním sociálních služeb. „Jako důvod svého jednání obviněná uvedla, že to udělala proto, že nemohla sehnat práci. Nyní ji hrozí pět let vězení,“ dodala Tušková.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz