Babák vzdal kandidaturu na předsedu VV. Kvůli urážkám...
Aktualizováno
15:03, 14. 5. 2011
Poslanec a ekonomický expert Věcí veřejných Michal Babák v sobotu stáhl svou kandidaturu na předsedu strany. Svůj čin zdůvodnil tím, že proti němu média vedou kampaň, která zhoršuje obraz celé strany, potvrdila Mediafaxu místopředsedkyně VV Kateřina Klasnová.
Inzerát
Inzerát
"Vzhledem k událostem za posledních několik dní jsem se dnes rozhodl stáhnout svoji kandidaturu na předsedu Věcí veřejných. Stal jsem se terčem cílené denunciace, což poškodilo moji kampaň na předsedu," řekl Mediafaxu Babák.
Jeho nejbližším cílem pak prý je své jméno, pozici a názory obhájit a očistit od lží.
Ve volbách předsedy strany podpoří buď místopředsedkyni strany Karolínu Peake, nebo poslankyni Dagmar Navrátilovou. "V tuto chvíli mezi oběma dámami zvažuji. Považuji je za razantní, to nyní Věci veřejné potřebují," vysvětlil. Dodal, že si váží i třetího kandidáta na šéfa strany, dosavadního předsedy Radka Johna. "Považuji ho za osobnost, která měla pro VV největší přínos. Nyní je však čas na větší razanci," uvedl Mediafaxu Babák.
Místopředsedkyně VV Kateřina Klasnová Mediafaxu řekla, že o Babákově chystaném kroku něco tušila. "Vím, že se k tomu chystal vzhledem ke všem událostem. Ale nevěděla jsem dopředu, kdy to udělá," řekla. Strana ho však prý k odstoupení z kandidatury nenutila. "Je to jeho osobní rozhodnutí, netlačili jsme ho do toho," zdůraznila Klasnová.