APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

ZASE PRŠÍ! Můžou přijít i bouřky!

ZASE PRŠÍ! Můžou přijít i bouřky!
Zdroj: TN.cz

V neděli bude na většině území České republiky zataženo až oblačno. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 11 až 15 °C, v 1.000 metrech na horách teploměry ukážou hodnoty kolem 6 °C. Od západu budou přibývat postupně přeháňky, později se oblačnost bude zmenšovat.

Vát bude mírný severozápadní vítr o rychlosti 3 až 7 metrůza sekundu.

ČTĚTE TAKÉ:

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Květen se rozloučí deštěm!

Biometeorologická předpověď: platí stupeň číslo 2 - střední zátěž. Zmíněný typ zátěže může znamenat problémy pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Ochlazení může negativně působit na jedince s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby s kardiovaskulárními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany.

Teplotní rekord pro 15. květen má hodnotu 30,2 °C a byl naměřen v roce 1997. Naopak nejchladněji bylo v roce 1876, kdy teploměry ukázaly hodnotu 2,7 °C.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz