Karel Schwarzenberg nejde na páteční schůzku s Milošem Zemanem v dobré náladě. Hned u dveří ho rozčílily blesky fotoaparátů.
Ministr zahraničí dorazil na schůzku do Loretánské ulice v šest hodin odpoledne. A hned ho naštval chumel fotografů, který ho oslňoval blesky. Říkal, že takhle ani nevidí na cestu a kryl si oči.
Nakonec už se naštval a odmítl odpovídat novinářům. "Tohle není k vydržení. Když mi blejskáte do očí, já jdu, promiňte," řekl a prodral se chráněn svými bodyguardy dovnitř budovy.
Nevšiml si tak ani osamělého demonstranta, který tu na něj čekal s velkým transparentem. Usiloval o oslabení kurzu koruny a oživení turistiky.
Zeman si tento týden užil celou sérii schůzek: s Václavem Klausem, premiérem Petrem Nečasem (ODS), Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), Vojtěchem Filipem (KSČM) či Kateřinou Klasnovou (VV). Se Schwarzenbergem se setkává poprvé od chvíle, kdy ho porazil v první přímé volbě české hlavy státu.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz