Ombudsman Otakar Motejl přišel se svérázným komentářem kauzy na plzeňských právech.
Veřejný ochránce práva Otakar Motejl se domnívá, že kdyby se na podzim uskutečnily předčasné parlamentní volby, nevznikla by kauza plzeňských práv. V neděli to Motejl řekl v České televizi.
"Nebylo zkrátka o čem psát," odůvodnil Otakar Motejl svůj názor. Veřejný ochránce práv se rovněž zastal vyučujících na plzeňských právech s tím, že jich celou řadu zná a jde o velké odborníky.
Kauza plzeňské právnické fakulty odstartovala sice před měsícem, ovšem problémy fakulty se táhnou již delší dobu. V červnu roku 2008 akreditační komise ministerstva školství (MŠ) poukázala na nedostatky v kvalitě výuky na fakultě.
Jeho školitelem byl druhý proděkan právnické fakulty Milan Kindl a oponentem práce děkan fakulty Jaroslav Zachariáš. Textová analýza ukázala, že i Zachariášův oponentský posudek je plagiát. Postupně se odkrývaly další maléry fakulty. Například se zjistilo, že kolem čtyř stovek studentů absolvovalo právnické studium nestandardně a rychlým způsobem, z fakulty zmizely i desítky disertačních prací.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz