APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Mráz přichází ze Sibiře, bude -15 °C. Na horách i míň

Sotva skončila sněhová kalamita, už se hlásí mrazy, na které jsme v Česku nebyli v poslední době zvyklí.

Přes den bude nanejvýš minus pět, v noci klidně až minus patnáct stupňů. Takovou předpověď vydal na víkend Český hydrometeorologický ústav.


Mimořádně mrazivé počasí, které do Česka přináší proudění vzduchu ze Sibiře, zasáhne podle předpovědi celou republiku. Ještě dramatičtěji se ovšem projeví na horách. Tam může být ještě o dalších tři stupně chladněji, takže se rtuť v teploměrech propadne na -18 °C nebo dokonce až - 20 °C.


"Kolem sibiřské tlakové výše začal do střední Evropy prudit od východu studený vzduch, a tak nejnižší noční teploty u nás poklesly hluboko pod bod mrazu," uvedli meteorologové.


Už dnes ráno třeba na Šeráku v Jeseníkách naměřili minus 17,4 stupně Celsia. Zajímá vás, jaké teploty ukazují právě teď teploměry na profesionálních meteorologických stanicích po celém Česku? Klikněte SEM.


Polojasná obloha a mrazivé počasí čekají Česko i v příštím týdnu. V pondělí by se sice v noci mělo oteplit až o pět stupňů, jinak by ale teploty měly být do minus 15 stupňů v noci a kolem minus osmi stupňů přes den. Výraznější oteplení hlásí meteorologové až zhruba od čtvrtka. Předpověď počasí až do 20. února najdete TADY.


Navzdory mrazivému počasí počítají provozovatelé vleků a lanovek s tím, že nadcházející víkend přivede na svahy jeden z největších počtů lyžařů v letošní zimní sezoně. Podrobný lyžařský servis najdete ZDE.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz