APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

POPRASK před příletem Obamy: protesty proti radaru i opilí fandové

Barack Obama přiletí v sobotu vpodvečer do Prahy. V centru hlavního města bylo rušno už od od poledne.

Stovky podnapilých fanoušků volejbalistů Iraklisu Soluň kolem poledne začaly skandovat přímo v centru Prahy na Staroměstském náměstí. Historické prostory Prahy byly po poledni celé modré - to jsou barvy Iraklisu.

Mladí i staří zuřili na USA

Od dvou hodin odpoledne rozvinuli transparenty i demonstranti na Palachově náměstí. Protestují proti americké radarové základně v Česku. Přijela tam dodávka se zvukovou technikou.

Účastníci si pouští písničky s protibushovskou tématikou. Mezi demonstranty jsou i mladí příznivci KSČM. "2 ze 3 Čechů říkají NE americkému radaru," hřímá jeden transparent.

 

Levičáci se vydali směrem k americké ambasádě. Tam se hlavně starší demonstranti sešli, aby si zanadávali na americkou zahraniční politiku.

Po 16:00 je naopak na Palachově náměstí vystřídali stoupenci americké základny v Česku. Demonstrace kolem pravicového aktivisty Jana Šinágla se ale s velkou přízní nesetkala.

Kromě demonstrací se u hotelu Hilton sjížděly policejní transportéry. Okolí bylo ještě před příletem Obamy, který v Hiltonu přespí, neprodyšně uzavřeno. Více v ON-LINE reportáži ZDE.

Na letišti v Ruzyni také policistům neunikla téměř ani myš. Novináři už ale byli připraveni dlouho dopředu.

 
 

Na Staroměstském náměstí Obamu neřešili
 

"Na místě zasahují naši muži i členové antikonfliktního týmu,“ řekl v sobotu v poledne pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

"Není tady vůbec slyšet, skanduje se Iraklis, Iraklis,“ uvedl náš reportér z místa Jaroslav Kasnar.



Praha totiž o víkendu kromě Obamy hostí i dostaveníčko nejlepších evropských volejbalistů. V O2 Areně se koná vyvrcholení volejbalové Ligy mistrů. Řecký Iraklis Soluň se od 16:00 hodin utká s ruským Odincovem. Řekové kolem druhé hodiny začali z náměstí mizet, davy mířily na volejbal.



První z plánovaných demonstrací začala u pražského Žofína už kolem poledne. Proti radaru tam protestovali jeho odpůrci.

ora, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz