APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Policie našla peníze na speciální jednotku pro ghetta. Vznikne na Ústecku

Budování speciální pořádkové jednotky, která by měla v Ústeckém kraji řešit problémy v sociálně vyloučených lokalitách, se nezastaví. Policie sáhla do rezerv a našla potřebné peníze.

Policejní prezident Petr Lessy ve středu po jednání s hejtmankou Janou Vaňhovou (ČSSD) řekl, že se mu podařilo na jednotku uvolnit zhruba třicet milionů korun.
 

"Měli jsme na tento účel připravených šedesát milionů korun, ale po úsporných zásazích do rozpočtu, jsme o tyto peníze přišli. Cítím se však zavázán sliby, které jsem dal lidem v Ústeckém kraji a na Šluknovsku. Hledali jsme proto řešení, přehodnotili některé priority v nákupu a opravách techniky a podařilo se uvolnit na třicet milionů korun. Paní hejtmanka přislíbila, že by kraj mohl poskytnout další dva miliony na nákup techniky. Jednotka se tak bude sestavovat dál, pokračovat bude i nábor nových policistů. Dál platí zásada, že do útvarů, z kterých do jednotky policisté odešli, budou nastupovat lidé z náboru,“ uvedl Lessy.
 

"Jednotka není jediná, kde by se podle našeho názoru měli doplňovat lidé. Podporujeme i doplnění stálých útvarů na Šluknovsku. Předpokládáme, že v případě nasazení jednotky v jiných místech kraje, ji zastoupí právě policisté z těchto útvarů,“ doplnil náměstek policejního prezidenta Vladislav Husák.

ČTĚTE TAKÉ:
Příběhy z ghetta: život bez WC, plazmová televize a návrat do pasťáku

 

Hejtmanka Vaňhová poděkovala policii za snahu najít řešení. "Byla jsem šokována zprávou, že by se jednotka měla zrušit, ještě než vůbec vznikla. Jsem ráda, že se našla alespoň část prostředků. Obrátím se na premiéra a ministra vnitra, aby peníze, které jsou nezbytné pro vznik jednotky, byly uvolněny. Situace na Šluknovsku a dalších vyloučených lokalitách je vyhrocená. Naší prioritou je zajistit bezpečnost obyvatel,“ zdůraznila hejtmanka.

PSALI JSME:
Příběhy z ghetta: správce, neplatička a byt hrůzy s výkaly

 

Pořádková jednotka bude sídlit na Teplicku. Celkem by měla mít na 180 lidí. Do konce roku by v ní mohlo být zařazeno zhruba sto policistů. Na plném stavu by měla být během dvou let.

tn.cz / mediafax / gar

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz