Policie vyrazila na silnice na nových motorkách. Ty jim mají pomoci v boji proti pirátům silnic.
Teplé počasí vylákalo na silnice po celé republice tisíce motorkářů. Jednoho z nich stál výlet v obci Sázava na Benešovsku život.
Nehoda se stala po 16. hodině na silnici číslo 335 v sázavské části Černé Budy ve směru na Stříbrnou Skalici. "Osmatřicetiletý řidič motocyklu ze zadu narazil do jedoucího osobního vozidla," popsala pravděpodobný průběh nehody policejní mluvčí Zuzana Stránská.
Poté se srazil v protisměru srazil s dalším jednačtyřicetiletým motorkářem. Jednatřicetiletý řidič svým zraněním na místě podlehl.
Dva motorkáři se poranili při sobotních nehodách v Plzeňském kraji. První havaroval ve Stříbře, druhý pak svůj stroj nezvládl u Rokycan.
Devětadvacetiletý motorkář ve Stříbře dostal smyk na kruhovém objezdu. Po pádu utrpěl středně těžká zranění, například horních končetin a hrudníku.
Druhý z motorkářů, pětadvacetiletý mladík, havaroval po smyku. Toho odvezli záchranáři s lehkými poraněními. Obě nehody vyšetřuje policie.
Kvůli vyšetřování nehody je silnice v současné době v obou směrech úplně uzavřená.
Na Uherskohradišťku si je ohlídali policisté-motorkáři
Na jednom z nejnebezpečnějších míst u nás - v Buchlovských kopcích na Uherskohradišťsku - motorkářům ale v patách byli policisté.
Ti za nimi uháněli na zbrusu nových mašinách. Nové policejní motorky mají pod kapotou 145 koní a dokáží jet rychlostí až 245 kilometrů v hodině.
Jen během chvilky se policistům na nových strojích podařilo dopadnout hned dva hazardéry na motorkách, z nichž jeden překročil povolenou rychlost až o 45 kilometrů v hodině. Policisté na motorkách se ale kromě rychlosti zaměřili také na předjíždění v nebezpečných místech.
Motorkáři jsou totiž nepoučitelní. Jen začala sezóna, už hazardují se životy. Někdy to končí tragicky. V Česku jen vloni vyhaslo 118 motorkářských životů.
Policie nové mašiny vyfasovala teprve nedávno. Jednomu z nich se už ale na ní podařilo havarovat. Více TADY.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz