Ropákem roku 2011 se stal bezkonkurenčně Jan Stráský, ředitel šumavského národního parku. Podle Dětí země zvládl zdiskreditovat celou ochranu přírody.
Ropákem roku se stal ředitel šumavského národního parku Jan Stráský. Agentuře Mediafax to v pátek v Brně řekl pořadatel Miroslav Patrik z Dětí země.
Jan Stráský vyhrál 20. ročník ankety ekologických organizací s obrovským přehledem. "Zdiskreditoval celou ochranu přírody na Šumavě," řekl Patrik. Druhý skončil ministr životního prostředí Tomáš Chalupa z ODS, třetí je bývalý ministr průmyslu Martin Kocourek, rovněž z ODS.
ČTĚTE TAKÉ:
Ropáka 2010 dostal exministr životního prostředí Pavel Drobil
"Zajímavostí letošního ročníku je, že kromě prvních tří míst obsadili zbylá místa vesměs levicoví politici," poznamenal Patrik.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz