APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Dnes zlevní plyn. Nejvíc ušetří Pražané. KDO A JAK si polepší

K prvnímu říjnu zlevňují plyn všichni distributoři působící na území České republiky.

Od počátku roku se prodejní ceny zemního plynu pro domácnosti snížily v průměru o více než 14 procent. To představuje roční úsporu kolem 3 tisíc korun v bytě, kde je zemní plyn využíván k topení, ohřevu vody i vaření. V rodinném domku, který plyn využívá k tomu samému, ušetří obyvatelé dokonce kolem 4 500 korun za dvanáct měsíců.
 

Domácnost, která na plynu jen vaří, ročně ušetří asi 130 korun. Pokud navíc vlastní plynový bojler, ušetří dohromady téměř tisícovku.


Slevy distributorů plynu podle regionů


 
 

V létě postupně ohlásily snížení cen RWE, E.ON i Pražská plynárenská. Společnost RWE, která je největším distributorem, zlevní v průměru o 2,5 procenta. Dodává plyn přibližně do 2,3 milionu domácností ve většině Česka s výjimkou Prahy, jižních Čech a Vysočiny.
 

E.ON, který dodává plyn v jižních Čechách a v části kraje Vysočina, zlevňuje průměrně o 4,07 procenta. V hlavním městě zlevní Pražská plynárenská v průměru o 4,4 procenta. Úspory tak budou v těchto regionech ještě mnohem větší.


 
"Důvodem slevy pro 4. čtvrtletí je především klesající kurz amerického dolaru,“ uvedl mluvčí E.ONu Vladimír Vácha. Jaký bude vývoj ceny na počátku příštího roku, Vácha nechtěl odhadovat. Podle něj se bude o ceně rozhodovat v listopadu. Bude záležet na cenách ropy a zemního plynu, které začaly růst.

vrl, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz