Antimonopolní úřad udělil letos pěti výrobcům televizorů rekordní pokutu. Celkem budou muset společnosti zaplatit takřka padesát dva milionů korun.
Firmy se podle úřadu měly v letech 1998 až 2004 nelegálně dohodnout na cenách televizorů, a radikálně tak ovlivnit trh. Na kartelu se dohromady podílelo 8 firem, tři ale trestu uniknou.
Podívejte se na reportáž TV Nova pod titulkem článku.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz