Čtyřiatřicetiletého řidiče čtyřkolky kontrolovala ve Vidnavě na Jesenicku policejní hlídka. Když řidič nafoukal přes dvě promile alkoholu, nabídl policistovi úplatek, uvedl ve středu policejní mluvčí Jiří Černěko.
Incident se stal již v sobotu, když dopravní hlídka zastavila řidiče čtyřkolky a kontrolovala, zda před jízdou nepil. Přístroj ukázal 2,52 promile alkoholu v dechu. Když chtěl policista zkoušku opakovat, muž se k němu naklonil a řekl: „Však jsme lidi, nějak se domluvíme, ty tam foukneš za mě a já ti dám tisíc korun.“ Policista mu sdělil, že nic takového nepřichází v úvahu a že se jej snaží podplatit.
„Na to ho muž častoval vulgárními výrazy s tím, jestli se mu zdá tisíc korun málo. Pak se opět naklonil k příslušníkovi se slovy, zda má strach z kolegy ve vozidle. Policista muže vyzval k vyšetření v nemocnici, na což agresor reagoval urážkami, vyhrožováním fyzickou likvidací a chtěl ujet,“ popsal situaci mluvčí.
Policisté muže převezli do nemocnice na vyšetření a později do policejní cely.
Za ohrožení pod vlivem návykových látek, podplácení a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu mu hrozí až šestileté vězení.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz