APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Vysvědčení se rozdávalo i v nejmenší škole

Konce školního roku se dočkaly i děti ze zřejmě nejmenší školy v zemi. Pro vysvědčení si přišlo jen sedm žáků.

Malotřídku v základní škole ve Věžnici na Havlíčkobrodsku navštěvštěvovalo v tomto školním roce pouhých sedm dětí. I tak je to více než loni, to školní rok končilo jen šest žáků. "Šest dětí budeme mít i od září. Jeden žák se odstěhoval, jedna páťačka u nás končí a přechází na druhý stupeň a přijde jen jedna nová prvňačka," říká ředitelka školy a učitelka v jedné osobě Markéta Findejsová, která má mezi svými sedmi svěřenci i dvě vlastní děti.

Učí se všichni společně

Během vyučování jí v jedné  třídě společně sedí prvňáci, třeťáci, čtvrťáci a páťáci. "Musím si na každou hodinu nachystat látku pro každý ročník zvlášť," vysvětluje učitelka.

PSALI JSME:

Školní rok končí, pro vysvědčení si jde jen zlomek žáků

Poslední den ve škole už byl ale ve znamení začínajících prázdnin. Rozdat sedmi dětem vysvědčení bylo dílem okamžiku o to více času proto zbylo na neformální oslavy. Děti dokonce vystřelily "šampaňské" a společně s učitelkou si připily. "Moc se mi tu líbí, měl jsem samé jedničky," pochlubil se prvňáček Max. A dobré známky dostali i ostatní. "Já bych sem klidně chodil napořád. Už se těším, až bude po prázdninách," překvapil pro změnu třeťák Martin.

Hurá na prázdniny

Smutná tak byla  snad jen páťačka Klára, shodou okolností dcera učitelky. "Od září  jdu do školy ve Šlapanově. Bude mi smutno, ale trochu se tam i těším," říká.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Tisícům žáků začaly prázdniny už v pátek

Po společném přípitku a rozloučení dětem začaly skutečné prázdniny. "Nejvíc se těším, že pojedu s babičkou a dědou k moři," říká Max. Možná ještě víc než děti se prý ale na prázdniny těší paní učitelka.

Dušan Vrbecký

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz