Dvanáctiletá školačka zemřela ve středu poté, co ji dopoledne při hodině tělocviku trefil míč do hrudi. Přesnou příčinu smrti stanoví pitva.
Leonie Niceová z britského Basildonu hrála se spolužáky ve škole vybíjenou. Při jedné z výměn dostala míčem do hrudi a vypadala, jako by dostala záchvat.
Ředitel školy Andy White řekl listu Daily Mail: "Leonie upadla a zdálo se, jako by nemohla dýchat. Naši záchranáři jí okamžitě začali poskytovat první pomoc a zavolali sanitku, která přijela během několika minut. Převezli ji do nemocnice, ale navzdory veškerým snahám lékařů zemřela.“
Příčina její smrti je zatím nejasná a měla by ji určit pitva. Podle dostupných informací Leonii míč zlomil žebro, které jí prorazilo srdce.
ČTĚTE TAKÉ:
Školačka (†14) zemřela po hodině tělocviku
Holčičky maminka Kelley Elamová (31) a nevlastní otec Paul Elam (29) se zhroutili a jsou v péči psychologů. Leonie nevlastní babička Valerie Elamová (51) uvedla: "Byla to báječná, milá holčička. A byla součástí milující rodiny. Bude nám strašně chybět. Kelley a Paul jsou šílení žalem.“
S neštěstím se snaží vyrovnat také Leonie kamarádky a spolužáci, mezi kterými byla velmi oblíbená. "Naše milovaná Leonie, doufám, že už jsi s anděly. Pořád tomu nemůžeme uvěřit,“ shrnula to za všechny jedna z kamarádek na Twitteru. Kdo dívku míčem trefil, nebylo zveřejněno.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz