APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

KONEC DRAMATU! Kolumbijští únosci propustili DESETILETOU DÍVKU! Drželi ji 18 DNŮ!

Desetiletá Nohora Valentina Muñozová, jejíž únos šokoval kolumbijskou veřejnost, je na svobodě. Stanice BBC v úterý informuje, že ji únosci propustili.

Propuštění dítěte vyjednali zástupci Mezinárodního výboru Červeného kříže.


Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos píše na svém profilu na sociální síti Twitter: „Pojďme oslavit osvobození Nohory Valentiny. Děkujeme Červenému kříži."


Dceru starosty kolumbijského města Fortul, které leží poblíž kolumbijských hranic s Venezuelou, spolu s matkou unesl ozbrojený muž v masce 29. září. Žena, která vedla dítě do školy, byla ihned osvobozena.

ČTĚTE TAKÉ:

Únos praneteře bývalého egyptského prezidenta Sadata skončil HAPPYENDEM


Kdo za únosem stál, není jasné. Hlavními podezřelými jsou ale povstalecké skupiny v pohraničí.


Operace na její osvobození se zúčastnily tisíce vojáků a policistů. Kolumbijská vláda zatím podrobnosti o záchranné akci a vyjednávání s únosci nezveřejnila.


Únos malého dítěte pobouřil kolumbijskou veřejnost natolik, že vyšla na ulic a v demonstracích se dožadovala jejího propuštění.

NAPSALI JSME:

ÚNOS V KENI! Dva humanitární pracovníci zmizeli...!


Fortul leží v oblasti Arauca, kde působí dvě levicové povstalecké skupiny - Revoluční ozbrojené síly Kolumbie (FARC) a Národní osvobozenecká armáda (ELN).


Obě organizace únos děvčete popřely. Zorganizovat ho mohly i pravicové milice nebo kriminální gangy. Kolumbie kdysi držela titul země s nejčastějšími únosy na světě. Za posledních deset let se však počet únosů v zemi snížil.

Mediafax/tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz