APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Letadlo se zřítilo na obytný dům. Zemřelo 50 lidí

Dopravní letadlo se zřítilo na obytný dům na předměstí amerického Buffala. Zemřelo při tom 50 lidí.

Na palubě letadla společnosti Continental Airlines bylo v době nehody 49 osob, z toho čtyři členové posádky. Mezi pasažéry byla i manželka muže, který zahynul při teroristických útocích 11. září 2001. Poslední obětí byl obyvatel domu.


Stroj letěl do Buffala z Newarku v New Jersey a měl dvouhodinové zpoždění. Letadlo se zřítilo k zemi přibližně 16 kilometrů před cílem letu u města Clarence. Nehodu podle Federálního leteckého úřadu nikdo z cestujících nepřežil.




Představitelé letiště uvádějí, že krátce před nehodou byli s pilotem ve spojení. "Řídící věže mi pak ohlásily, že letadlo zmizelo z radaru," řekl mluvčí letiště Douglas Hartmayer.


"Všechno ukazuje na to, že to byla záležitost letecké bezpečnosti," prohlásila mluvčí ministerstva vnitřní bezpečnosti Amy Kudwaová. Teroristé podle ní do neštěstí zřejmě zapojeni nebyli.


Když letadlo spadlo, bylo velmi špatné počasí, snížená viditelnost a sněhové přeháňky. Hasičům se oheň už podařilo dostat pod kontrolu a ze zasaženého domu zachránili ženu s malým dítětem. Na místě nejspíš zemřela jedna osoba, která byla v době pádu stroje na zemi a dva zdraněné odvezli záchranáři do nemocnice.


Zatím se neví, zda byl někdo v domě, který začal po nárazu hořet. Dům je těžce poškozený a ihned po nárazu se vzňal.  Dva zraněné, kteří byli v blízkosti nehody, odvezli do nemocnice. Dalšího člověka se už nepodařilo zachránit.


"Ozvala se silná rána, připadalo mi to jako malé zemětřesení, pak jsem uviděl hustý dým, který se valil na všechny strany," vypověděl svědek nehody Keith Burtis.


"Nejdříve se ozval hluk, který pak najednou ustal," řekl David Luce, který bydlí v domě nedaleko místa katastrofy. "O vteřinu nebo dvě později jsem uslyšel explozi, otřásla celým mým domem."




Letadlo zřítilo vedle hasičské stanice. Hasiči proto byli na místě během desítek vteřin.  Na místě jsou i záchranáři a policisté. Místo je však stále kvůli požáru velmi nebezpečné. Dvanáct domů v okolí muselo být evakuováno, oblast je uzavřená a probíhá vyšetřování.


Podle místního zastupitele Chrise Collinse hlásila posádka letadla krátce před nehodou technické problémy.

luc, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz