Vandalové nasprejovali rasistické slogany na hroby na starém muslimském hřbitově v Jeruzalémě. Informuje o tom ve čtvrtek agentura AFP.
Fotograf AFP potvrdil, že na hřbitově viděl 15 hrobek s nápisy jako "smrt Arabům". K akci se nikdo nepřihlásil. V podezření jsou židovští osadníci, kteří vedou kampaň proti Palestincům a jejich majetkům.
V posledních měsících se útoky stupňují. Minulý měsíc byly počmárány muslimské i křesťanské hroby ve městě Jaffa.
ČTĚTE TAKÉ:
Zloděj slídil PO HŘBITOVĚ! Přímo u hrobů ho chytili policisté
Ve středu policie zadržela sprejera podezřelého z toho, že popsal sídlo nevládní organizace Mír teď. Tato skupina sleduje aktivitu osadníků na Západním břehu Jordánu a požaduje okamžité ukončení izraelské okupace palestinských území.
O muslimském hřbitově v Jeruzalémě se začalo hovořit, když se tu americké židovské Centrum Simona Wiesenthala rozhodlo postavit Muzeum tolerance.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz