Velmi "neortodoxní" techniky zatýkání předvedl policista z amerického města El Monte.
Usvědčila ho z nich praxe amerických televizí. Ty rády natáčejí automobilové honičky na video z vrtulníku, a zabraly i drsné zacházení s provinilcem.
Policie honila ve středu odpoledne muže v ulicích asi 40 minut. Pronásledovaný, třiadvacetiletý Richard Rodriguez, naboural zaparkované auto, vyskočil z vozu, chvíli utíkal a pak si lehl na zem. Ruce roztáhl nad hlavou v jednoznačném gestu: Vzdávám se.
I přesto ale k němu přiběhl jeden z policistů a nakopl ho do hlavy. Poté, co ho spoutal, si ještě vítězně plácl s druhým policistou.
Zástupci policie v El Monte uvedli, že případ prošetřuje inspekce. Dodali, že Rodriguez byl propuštěn na podmínku z vězení, kde si odpykával trest za drogy. V minulosti byl také členem pouličního gangu.
Po zatčení skončil v nemocnici. Zatím se nedá s jistotou říct, jestli mu úraz hlavy způsobilo kopnutí, nebo autonehoda, která mu předcházela.
Honička přitom začala z banální příčiny: Rodriguez s Toyotou Corollou odmítl zastavit silniční kontrole.
Usvědčující videa
Případy, kdy policisty z brutality usvědčí video, se v poslední době množí. Bezpečnostní kamery v Seattlu například zachytili, jak policisté zmlátili patnáctiletou dívku. Podrobnosti ZDE.
Australští policisté se usvědčili sami. Video, na kterém ponižovali opilého domorodce, totiž zveřejnili na serveru YouTube. Více TADY.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz