U zanzibarského pobřeží se potopil trajekt, na jehož palubě byly stovky lidí. Zemřelo 163 z nich, pohřešuje se 100 dalších, informují v sobotu agentura AFP a Reuters.
"Máme 163 obětí, zachránili jsme 325 osob," uvedl Muhamad Abúd, zanzibarský ministr pro mimořádné události. Řada ze zachráněných podle jeho slov utrpěla těžká zranění.
Plavidlo bylo podle zanzibarských úřadů přetížené.
Na palubě trajektu bylo podle různých zpráv na 600 lidí. Přesný počet pasažérů je těžké stanovit, zanzibarští dopravci obvykle nesestavují plnohodnotné seznamy cestujících.
ČTĚTE TAKÉ:
Trajekt najel na mělčinu. Kapitán totiž UVÍZL NA ZÁCHODĚ!
Loď převážela pasažéry mezi zanzibarskými ostrovy Ungudža a Pemba. Potopila se čtyři hodiny po vyplutí z Ungudži.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz